Inspirace podle stylů  Počet produktů: 88

Podkategorie

 • SOFT minimalismus

  Zatímco minimalistický životní styl byl po dlouhou dobu charakterizován barvami černé a bílé, nyní přichází mnohem měkčí s jemnými béžovými, šedými a pastelovými odstíny. Základní charakteristikou je variace 1 barvy v interiéru, od bílé s béžovou až po teplou meruňku a středně hnědou. Dalšími prvky jsou rozmanité struktury a textury nábytku, bytových doplňků a textilií. Například na koženou sedačku jsou vhodné sametové polštáře a plátěný pléd, to vše působí následně teplým a uvolněným dojmem. Zaoblené tvary a organické linie jsou charakteristické pro tento styl. Kulatá zrcadla, zakřivená keramika či oblý taburet jsou tou pravou volbou. Zásadními materiály v interiéru jsou dřevo, kámen - nejčastěji mramor či travertin a beton. A nezapomínejte na pravidlo ...méně je někdy více !

 • NORDIC styl

  Skandinávský styl pochází ze severských zemí Evropy. Nazývá se také jako scandi styl. Používá charakteristické barvy i materiály. Umí být syrový, strohý, umírněný, ale zároveň i moderní a dekorativní. Nejčastěji používané materiály jsou přírodní, tedy dřevo, kámen a sklo. Díky jemným neutrálním barvám pouští do interiéru světlo, kombinuje moderní a tradiční materiály, používá přírodní tkaniny, svíčky, textilie s pruhy a květinami i jednoduché, bílé plátno.  Je to styl, který dokáže interiér naplnit lehkostí a jednoduchostí v létě, v zimě naopak hřejivou atmosférou. V poslední době se stala oblíbená varianta nordic noir – kdy bílou barvu nahradila elegantní černá.

 • BOHO styl

  Boho styl je kreativní, různorodý a odvážný a pravidla ani neexistují, vychází prostě ze svobody duše. Nezbytností je však odkazovat se na přírodu a tedy přírodní materiály. Nezbytností je kámen, kůže, dřevo, háčkované a tkané textilie, koberce z juty, háčkované polštářky či baldachýny. Dokonalost boho stylu podtrhnete trochou opotřebovanosti. Eleganci zase doplníte světlými barvami jako je bílá a béžová.  

 • MODERN styl

  Moderní styl je pro milovníky jednoduchých tvarů a moderního designu. Interiér musí být funkční, praktický a zároveň stylový s nádechem luxusu.  Musí splňovat nároky dnešní uspěchané doby včetně požadavků na design. Nejčastějšími materiály jsou dřevo, kámen, beton, keramika, sklo. Nábytek je jednoduchý, s čistými liniemi, bez výrazného zdobení. Dekorace jsou originální a stylové.

 • GLAMOUR styl

  Glamour styl je velmi noblesní, v doslovném překladu glamour znamená půvab, přitažlivost, něco okouzlujícího. Celkově působí luxusním dojmem, na podlaze se používá mramor, případně jeho imitace, tmavé podlahové krytiny z exotických dřevin, koberce s vysokým vlasem. Nábytek svým tvarem může odkazovat na historický nábytek z období baroka a rokoka, kdy i jeden nadčasový solitér podtrhne celkovou atmosféru glamour. V těchto interiérech má svoje místo především čalouněný nábytek s mnoha polštáři a sametovým sedákem. Typickými barvami jsou černá a bílá, odstíny fialové, sytější červená, lahvově zelená či tmavě modrá. Přípustné jsou i odstíny hnědé nebo béžové. Nejvíce používané jsou barvy kovů, nejčastěji zlatá a stříbrná. Lesk a třpyt je pro glamour velmi žádoucí. Dalšími doplňky jsou výrazná zrcadla, šperkovnice, křišťálové lustry, tapety a zdobené lampy aj.

 • VINTAGE styl

  Vintage styl se inspiruje nejčastěji 50. a 60. lety 20. století. Vintage styl bydlení si zamiluje každý, kdo rád vzpomíná na starší časy. Stačí doplnit interiér o pár vhodně zvolených starších dekorací nebo kusů nábytku. Váš domov získá nezaměnitelný staronový nádech, který může působit velmi útulně. Obrovskou výhodou vintage stylu je jeho variabilita, proto se dá zkombinovat s libovolným stylem a výsledek přesto předčí vaše očekávání. Mezi hlavní prvky, kterými se vintage styl bydlení vyznačuje, patří harmonie mezi neutrálními nebo pastelovými barvami.

 • SHABBY CHIC styl

  Shabby Chic styl je styl, který by se dal také nazvat jako „vesnický“. Starší nábytek a dekorace se znovu vrací, ať už znovu jako užitná věc či pouze jako dekorace. Nejčastější barvou je barva bílá, s nádechem patiny a dále šedá. Následují různé světlé odstíny barev od růžové přes béžovou až po světle modrou nebo zelenkavou, to vše opět s přidáním bělavého nádechu. Nejtypičtějšími předměty jsou porcelánové dózy, příborníky, keramické podnosy, smaltované nádobí, skleněné lucerny, ozdobné klece na ptáky, retro plechové cedule, nejrůznější dřevěné přepravky, dózy a krabičky, krajkové a textilní polštáře, hodiny, porcelán, drátěné a kovové doplňky anebo věci do zahrady, kupříkladu zinkové konve nebo praktické zahradní ruční nářadí. Pro Shabby Chic styl je nejtypičtějším materiálem dřevo, plech, zinek, cín a  z textilních materiálů je to len až po jemnou krajku. Uplatnění zde najdou jak vzory pruhů, puntíků, nebo káro, stejně tak jako rostlinné a květinové motivy. Ani výrobky z papíru a papírové tapety by neměly chybět.

 • PROVENCE styl

  Provensálský styl pochází z Francie a je inspirován krajinou s levandulovými poli, poklidnou atmosférou a francouzským šarmem. Je to vlastně varianta venkovského bydlení, je velmi útulný, s rustikálním světlým nábytkem, vše z přírodních materiálů a ve světlých barvách. Nejčastější barva je bílá, béžová, smetanová. Na textiliích nechybí fialová, zelená, šedá a azurová. Častým motivem jsou květiny či pruhy. Na zdech mohou být tapety nejlépe s květinovým motivem.  

 • ECLECTIC styl

  Eklektický styl se může jevit jako chaotický. Kombinují se k sobě věci, které se k sobě na první pohled nehodí. Vytváří však originální a zajímavé bydlení. Nehodí se však pro všechny, ne každý si zamiluje „řízený chaos“. Patří mezi moderní trendy a zakládá si na kombinaci odlišných stylů. Vždy však musí být v interiéru jeden hlavní prvek, který bude všemu dominovat. U tohoto stylu nespěchejte, budujte ho postupně. Ve finále byste měli dojít k závěru, že i přes totálně odlišné jednotlivé kousky v interiéru to vše utváří jeden příjemný celek.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 88 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 88 položek

Follow us on Facebook